Сквирський РМК
Середа, 22.08.2018, 09:21
Меню
ЗНО [5]
ДПА [0]
Актуально [0]

1 2 3 ... 7 8 »

05 липня 2018 року у районному методичному кабінеті відділу освіти Сквирської райдержадміністрації відбулася стратегічна сесія «Нова українська школа – школа успіху».

На зібранні були присутні педагогічні працівники, керівники закладів середньої освіти.

У роботі сесії взяла участь Ревуцька Наталія Миколаївна, методист Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів.

Начальник відділу освіти Олександр Вікторович Заболотний підвів підсумки діяльності закладів освіти району щодо упровадження Концепції «Нова українська школа» у 2017/2018 навчальному році та означив чергові кроки реформування освітньої галузі.

Завідувач районним методичним кабінетом Людмила Анатоліївна Корбут акцентувала увагу на професійний розвиток управлінців та педагогів в умовах впровадження нової української школи.

Другу частину сесії провела сертифікований тренер з підготовки педагогів до роботи за концепцією «Нова українська школа» - Придатко Любов Сергіївна, методист РМК.

Зустріч пройшла в атмосфері співпраці й педагогічної творчості.

Просмотров: 69 | Добавил: shahray | Дата: 05.07.2018 | Комментарии (0)

06 червня 2018 року на базі Сквирського РЦДЮТ відбулася нарада керівників закладів освіти      

Порядок денний:

  1. Про укладання  угоди між відділом освіти Сквирської РДА та районною організацією Профспілки працівників освіти і науки України на 2018-2021 роки.

Чернега Н.С. голова районної ради профспілки працівників освіти

Заболотний О.В. начальник відділу освіти

  1. Про порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до закладів загальної середньої освіти у 2018 році.

Барильченко О.В. головний спеціаліст відділу освіти

  1. Про створення нового освітнього простору для учнів 1 класів та ресурсних кімнат  відповідно до вимог  Концепції Нової української школи.

Заболотний О.В. начальник відділу освіти

  1. Про підготовку навчальних закладів до нового 2018/2019 навчального року та проведення ремонтних робіт.

Заболотний О.В. начальник відділу освіти

Просмотров: 83 | Добавил: shahray | Дата: 07.06.2018 | Комментарии (0)

24 травня 2018 року на базі Сквирського районного методичного кабінету відбулася інструктивно-методична нарада для медичних сестер закладів освіти, помічників вихователя закладів дошкільної освіти на тему «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2018 року». У нараді взяли участь завідуючі закладів дошкільної освіти.

Методист відділу освіти Кривда Н.І. ознайомила присутніх із наказом Міністерства освіти і науки України «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2018 року».

Методист відділу освіти Чернега Н.С. ознайомила учасників наради про рекомендації наради Департаменту освіти і науки Київської облдержадміністрації від 22.05.2018 року. Інформувала присутніх про особливості управління закладами дошкільної освіти у контексті реалізації Закону України «Про освіти», про забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти, про порядок державної реєстрації потужностей харчоблоків закладів дошкільної освіти, про використання медичних форм для зарахування дітей до закладів дошкільної освіти.

Технолог з організації дитячого харчування Добровольська З.М. розповіла про забезпечення закладів освіти першочерговими медикаментами на час оздоровчого періоду.

Просмотров: 44 | Добавил: shahray | Дата: 29.05.2018 | Комментарии (0)

21 травня 2018 року, відбулася ще одна неординарна подія у Сквирському НВО «ЗОШ І-ІІІ ст.№5-ДНЗ»- представлення третьої збірки творів великої майстрині пера,  учителя української мови і літератури, активної учасниці районної літературної студії «Сузір’я»  - Твардовської Юлії Броніславівни.

 Твори поетеси створені любов’ю до України, розкішної української природи, працьовитих людей та болем і співпереживанням за болісні сторінки історії рідного краю. Вірші та прозові твори навчають берегти і шанувати українську мову, традиції, книжку, пісню, рідних. Усі вони є віддзеркаленням багатого духовного світу Юлії Броніславівни, її надзвичайного таланту, що захоплює та надихає.

То ж нехай не міліє джерело натхнення!

Просмотров: 34 | Добавил: shahray | Дата: 21.05.2018 | Комментарии (0)

16 травня 2018 року у районному методичному кабінеті відділу освіти Сквирської райдержадміністрації відбулася інструктивно-методична нарада начальників пришкільних відпочинкових таборів з денним перебуванням.

Нараду розпочала Л.А.Корбут, завідуюча РМК відділу освіти, яка наголосила на необхідності забезпечення додержання вимог законодавства у сфері оздоровлення та відпочинку дітей.

Про нормативний пакет документів, необхідний для відкриття пришкільних відпочинкових та мовних таборів ознайомив А.П.Іщук, провідний фахівець відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Сквирського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області.

Добровольська З.М., технолог з організації дитячого харчування, розповіла про організацію харчування вихованців пришкільних таборів.

Котяй Л.В., методист РМК відділу освіти, ознайомила учасників наради з нормативно-правовим забезпеченням організації роботи пришкільних таборів.

Педагогам була надана методична допомога щодо організації змістовного дозвілля, застосування ефективних методів діяльності та форм роботи для забезпечення повноцінного відпочинку учнів у пришкільних таборах.

 

Просмотров: 56 | Добавил: shahray | Дата: 17.05.2018 | Комментарии (0)

23 квітня 2018 року на базі районного методичного кабінету відбулася інструктивно-методична нарада з питань організації харчування дітей.

Учасниками семінару були медичні сестри та кухарі закладів освіти району.

У ході проведення наради учасники переглянули Всеукраїнський вебінар «Як організувати харчування в дошкільному закладі-не теорія, а практика».

Перед присутніми виступив представник Управління Держпродспоживслужби в Сквирському районі, що здійснює контроль за безпечністю харчових продуктів та якістю харчування дітей, який ознайомив присутніх з результатами перевірки закладів, проведеної у березні – квітні 2018 року.

Методисти РМК Чернега Н.С., Кривда Н.І., технолог відділу освіти Добровольська З.М. ознайомили присутніх з питаннями дотримання санітарно-гігієнічних вимог до харчоблоків та особистої гігієни персоналу. Опрацьовані питання визначення теоретичного та фактичного виходу страв, вимог до організації харчування дітей в оздоровчих закладах. Велика увага приділялась роботі бракеражних комісій.

Опрацьовано лист Солом'янського управління поліції ГУ НП у м. Києві від 21.03.2018 року № 14788-2/125/55/03-18 щодо розслідування, яке проводиться у зв'язку з порушеннями, допущеними під час організації харчування дітей.

На завершення наради учасники отримали рекомендації з дотримання правил протиепідемічного режиму на харчоблоках.

Просмотров: 9 | Добавил: shahray | Дата: 24.04.2018 | Комментарии (0)

23 квітня 2018 року на базі районного методичного кабінету відбулася інструктивно-методична нарада для вчителів української мови і літератури.

У ході роботи учителі опрацювали Положення про державну підсумкову атестацію  учнів у системі загальної середньої освіти. Було зосереджено  увагу наособливостях проведення державної підсумкової атестації з української мови і літератури та  вимогах до змісту атестаційних робіт для учнів 9-11 класів. Також педагоги  опрацювали   критерії оцінювання змісту та мовного оформлення власного висловлювання, зупинившись на класифікації помилок та їх попередженні.

Просмотров: 29 | Добавил: shahray | Дата: 23.04.2018 | Комментарии (0)

20 квітня 2018 року на базі районного методичного кабінету проведено семінар-практикум з теми «Розвиток складової структури слова у дітей із ЗНМ І-ІІ рівня».

Учасниками семінару були вчителі-логопеди логопедичних груп при закладах дошкільної освіти та вчителі-логопеди шкільних логопедичних пунктів.

Капітанюк Л.В., учитель-логопед шкільного логопедичного пункту при Сквирській загальноосвітній школі № 3, презентувала власний досвід роботи з подолання порушення складової структури мовлення у дітей шкільного віку, які відвідують логопедичний пункт.

Учасники семінару ознайомились з методологічними засадами корекційно- попереджувального навчання дітей із ЗНМ, організацією корекційно- розвивальної роботи у дошкільному навчальному закладі, обмінялись досвідом з застосування методик логопедичної роботи з дітьми шкільного віку з розвитку лексико- граматичної та фонетико-фонематичної сторін мовлення.

Переглянувши відео занять, проведених логопедом, учасники зібрання отримали практичну допомогу з даного питання. Робота в групах над розробкою конспекту заняття з дітьми старшого дошкільного віку із ЗНМ І-ІІ рівня по формуванню лексико-граматичної та фонетико-фонематичної сторін мовлення, виявила бачення кожного логопеда з даної проблеми.

На завершення семінару вироблено та узагальнено практичні рекомендації.

Просмотров: 31 | Добавил: shahray | Дата: 20.04.2018 | Комментарии (0)

19 квітня 2018 року на базі Сквирського НВК «Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4-дитячий садок» відбулося  заключне засідання майстер-класу учителів початкових класів Черкасенко Н.Г. та Багінської Ю.П.«Формування інформаційно-комунікаційних та здоров’язбережних компетентностей молодших школярів за проектом «Розумники» (SmartKids)».

У заході взяли участь:

 Ткаченко Аліна Олександрівна, методист відділу початкової освіти КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»;

Корбут Людмила Анатоліївна  - завідувач  районного методичного кабінету відділу освіти Сквирської РДА;

 Та 38 учителів, методистів та керівників методичних об’єднань учителів початкових класів Київської області.

Практичну частину майстер-класу було проведено у формі імітаційної гри. Досвідом роботи поділилася Багінська Юлія Павлівна, учитель початкових класів Лишнянського НВО, з теми «SmartKids: розкладаємо все по поличкам». Вона детально розповіла про можливості використання електронних педагогічних ігор на кожному з етапів уроку. Учасники майстер-класу презентували виконання домашнього завдання (створення  уроків з використанням  електронних ігрових ресурсів).

Усім учасникам майстер-класу за плідну творчу працю вручили сертифікати.

 На завершення педагоги відвідали село Буки, яке широко відоме поціновувачам подорожей, як місце з напрочуд гарним храмовим комплексом та ландшафтним парком.

Мальовниче розташування на річці Роставиця, незвичайні пам’ятники, гарні замки надають Букам унікальності. Відвідувачі були у захопленні від чудової природи парку,  змістовної розповіді екскурсовода  Інни Миколаївни Когут.

Керівники та учасники висловлюють щиру подяку Осадчому І.Г., Стадніченко Г.М. за організацію та сприяння в проведенні авторського майстер-класу, а також  Ткаченко А.О -методист відділу початкової освіти  КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти за методичну допомогу та змістову наповненість занять.

Просмотров: 40 | Добавил: shahray | Дата: 20.04.2018 | Комментарии (0)

18 квітня 2018 року у районному методичному кабінеті відділу освіти Сквирської райдержадміністрації відбулося заняття постійно діючого семінару «Випускник Нової школи – особистість, патріот, інноватор» для заступників директорів з виховної роботи закладів загальної середньої освіти.

Чергове заняття на тему «Про роботу щодо попередження правопорушень серед неповнолітніх»проходило у рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!».

Корбут Л.А., завідуюча районним методичним кабінетом, наголосила на актуальності питання, що стоїть перед педагогічним колективомпро те, яким має бути вчитель Нової української школи. Це педагог, який не буде займатися вихованням дитини, а буде формувати цінності: морально-етичні та соціально-політичні. Питання цінностей в педагогіці стосується не лише освітян, це великою мірою питання і до батьків.

Гайдучок О.О., керівник постійно діючого семінару, заступник директора Сквирської ЗОШ І-ІІІ ст №5, ознайомили педагогів з принципами виховання дітей та учнівської молоді.

У роботі семінару взяла участь Левчук С.С., методист РМК, яка розкрила біологічні, психологічні та соціальні чинники виникнення адиктивності у дітей підліткового віку.

Котяй Л.В., методист РМК, запропонувала учасникам семінару актуальні ідеї для виховання в Новій українській школі, основні шляхи їх впровадження. Педагогам були надані методичні рекомендації для організація правовиховної, правоосвітньої та профілактичної роботи з учнями в освітньому закладі. А також було розкрито зміст, критерії та вимоги до виховних годин.

Під час обговорення актуальних питань виховної роботи в освітньому закладі педагоги відмітили, що було б чудово, якщо б школа змогла стати простором довіри і ціннісних дискусій, середовищем, в якому ми усі вчимося не нав’язувати свої принципи іншим, не примушувати, а бути прикладом, надихати і допомагати один одному у цьому непростому процесі.

Просмотров: 51 | Добавил: shahray | Дата: 18.04.2018 | Комментарии (0)

«Програма обміну майбутніх лідерів» (FLEX)


На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 16 серпня 2016 року №2/2-14-1574-16 повідомляємо, що тестування для учнів 8-10-х класів загальноосвітніх навчальних закладів Київської області за «Програмою обміну майбутніх лідерів» (FLEX) проходитиме 10-11 вересня 2016 року у тест-центрі на базі Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради «Академія неперервної освіти» та у листопаді 2016 року у м. Києві (за окремим графіком).

До участі у конкурсному відборі запрошуються школярі 8, 9, 10 класів, які народилися в період з 01 січня 2000року по 15 липня 2002 року та володіють англійською мовою на достатньому рівні. Участь у конкурсі є відкритою та безкоштовною для усіх бажаючих, які відповідають віковим критеріям.

Повну інформацію про конкурс та перелік документів, які необхідні для участі у тестуванні, розміщено на веб-сайті Американських Рад за посиланням http://www.americancouncils.org.ua.

Просимо забезпечити доступ до інформації про Програму FLEX та сприяти участі учнів 8-10-х класів загальноосвітніх навчальних закладів у конкурсному відборі.

Початок проведення І туру – 10 вересня о 10.00, ІІ туру – 11 вересня о 10.00 за адресою: м. Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 37, КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти».

Контактна  інформація   –   Американські Ради  з   міжнародної  освіти,  телефон:

(044) 289-39-52; e-mail: flex@americancouncils.org.ua