04 січня 2018 року на базі Сквирського ліцею відбувся семінар-тренінг для слухачів «Школи психологічних знань класного керівника» 9-11 класів на тему «Емоційна стабільність педагога».
Однією із складових створення безпечного середовища в закладах освіти є емоційна стабільність педагога. Діти не вчаться там, де їм страшно, а педагоги не можуть створювати безпечну атмосферу для дітей, коли в них брак фізичних і психічних ресурсів.
Під час заняття учасники ознайомилися з симптомами емоційного вигорання, на що витрачаються сили, як накопичувати та відновлювати свої ресурси. Протестували рівень своєї схильності до емоційного вигорання, відпрацювали техніки відновлення ресурсу.
Класні керівники в ході тренінгу отримали позитивні емоції й відпочили.
04.01.2018 року на базі Сквирського районного методичного кабінету відбувся круглий стіл з теми «Взаємодія вчителів-логопедів та вчителів початкових класів з формування мовленнєвих компетенцій молодших школярів».
Учасники круглого столу обговорили питання співпраці з вчителями та вихователями, які працюють з учнями початкової школи знадання дієвої своєчасної комплексної допомоги дітям з порушеннями мовлення.
Психолог Горобіївського НВК Білоброва Н.М. націлила логопедів на важливості розвитку вчителями початкової школи та логопедами пізнавальних психічних процесів у дітей: логічного мислення, пам`яті, уваги.
04 січня 2018 року в актовій залі Сквирського РЦДЮТ відповідно до плану роботи районного методичного кабінету відділу освіти Сквирської РДА відбулося заняття постійнодіючого семінару "Випускник Нової школи - особистість, патріот, інноватор" для заступників директорів з виховної роботизагальноосвітніх навчальних закладів, педагогів-організаторів, керівників музеїв, керівників краєзнавчих гуртків.
З вступним словом виступила Л.А.Корбут, завідуюча районним методичним кабінетом, яка наголосила на меті та завданнях семінару на тему «Реалізація пріоритетних напрямків національно-патріотичного виховання».
МайоркоІ.В. методист Сквирського РЦДЮТ, розповіла про стан та перспективи розвитку туристсько-краєзнавчого руху на Сквирщині.
У практичній частині семінару А.М.Бойко, керівник зразкового музею Сквирської ЗОШ №3, поділилася досвідом підготовки матеріалів для участі вобласному конкурсі «Юні екскурсоводи», а їївихованка Можарівська Ірина презентувала заочну екскурсію музеєм історії школи.
Діяльність громадських організацій, які працюють у сфері національно-патріотичного виховання презентувала Л.В.Котяй, методист РМК, наголосивши, що кінцевим результатом взаємодії школи та громадських організацій є досягнення мети, яка стоїть нині перед всім громадянським суспільством – виховання свідомих патріотів.
04 січня 2018 року відбулося засідання проблемної групи вчителів початкових класів та вчителів-логопедів з теми «Взаємодія вчителя-логопеда і вчителя початкових класів у формуванні мовленнєвої компетентності молодших школярів».
Взаємодія вчителя початкових класів та вчителя-логопеда є особливо актуальною проблемою, у вирішенні якої повинні бути зацікавлені всі учасники освітнього процесу, адже однією з важливих умов корекційної роботи є вироблення єдиних вимог до учня з боку вчителя і логопеда.