20 квітня 2018 року на базі районного методичного кабінету проведено семінар-практикум з теми «Розвиток складової структури слова у дітей із ЗНМ І-ІІ рівня».
Учасниками семінару були вчителі-логопеди логопедичних груп при закладах дошкільної освіти та вчителі-логопеди шкільних логопедичних пунктів.
Капітанюк Л.В., учитель-логопед шкільного логопедичного пункту при Сквирській загальноосвітній школі № 3, презентувала власний досвід роботи з подолання порушення складової структури мовлення у дітей шкільного віку, які відвідують логопедичний пункт.
Учасники семінару ознайомились з методологічними засадами корекційно- попереджувального навчання дітей із ЗНМ, організацією корекційно- розвивальної роботи у дошкільному навчальному закладі, обмінялись досвідом з застосування методик логопедичної роботи з дітьми шкільного віку з розвитку лексико- граматичної та фонетико-фонематичної сторін мовлення.
Переглянувши відео занять, проведених логопедом, учасники зібрання отримали практичну допомогу з даного питання. Робота в групах над розробкою конспекту заняття з дітьми старшого дошкільного віку із ЗНМ І-ІІ рівня по формуванню лексико-граматичної та фонетико-фонематичної сторін мовлення, виявила бачення кожного логопеда з даної проблеми.
На завершення семінару вироблено та узагальнено практичні рекомендації.
19 квітня 2018 року на базі Сквирського НВК «Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4-дитячий садок» відбулося заключне засідання майстер-класу учителів початкових класів Черкасенко Н.Г. та Багінської Ю.П.«Формування інформаційно-комунікаційних та здоров’язбережних компетентностей молодших школярів за проектом «Розумники» (SmartKids)».
У заході взяли участь:
Ткаченко Аліна Олександрівна, методист відділу початкової освіти КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»;
Корбут Людмила Анатоліївна - завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Сквирської РДА;
Та 38 учителів, методистів та керівників методичних об’єднань учителів початкових класів Київської області.
Практичну частину майстер-класу було проведено у формі імітаційної гри. Досвідом роботи поділилася Багінська Юлія Павлівна, учитель початкових класів Лишнянського НВО, з теми «SmartKids: розкладаємо все по поличкам». Вона детально розповіла про можливості використання електронних педагогічних ігор на кожному з етапів уроку. Учасники майстер-класу презентували виконання домашнього завдання (створення уроків з використанням електронних ігрових ресурсів).
Усім учасникам майстер-класу за плідну творчу працю вручили сертифікати.
На завершення педагоги відвідали село Буки, яке широко відоме поціновувачам подорожей, як місце з напрочуд гарним храмовим комплексом та ландшафтним парком.
Мальовниче розташування на річці Роставиця, незвичайні пам’ятники, гарні замки надають Букам унікальності. Відвідувачі були у захопленні від чудової природи парку, змістовної розповіді екскурсовода Інни Миколаївни Когут.
Керівники та учасники висловлюють щиру подяку Осадчому І.Г., Стадніченко Г.М. за організацію та сприяння в проведенні авторського майстер-класу, а також Ткаченко А.О -методист відділу початкової освіти КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти за методичну допомогу та змістову наповненість занять.